fbpx

Možná si myslíš, že na to všechno musíš přijít sama, že nepotřebuješ od nikoho žádnou radu, žádnou pomoc. Jsi přece silná žena a všechno sama zvládneš.

Taky to znám milá ženo, taky jsem v tom vyrůstala a dlouho jsem si myslela, že to všechno musím přece zvládnout sama.

A řeknu Ti, byla to úleva, když jsem si uvědomila, že nemusím. Uvědomila jsem si, že si můžu dovolit nechat si poradit, nechat si pomoc, že nemusím být vždy ta silná a statečná, která všechno zvládne a vydrží, že se můžu i zhroutit a dovolit si nic nezvládat, ničemu nerozumět, nic nechápat. Dovolit si prostě jenom být a nic nemuset.

Můžeš cítit stud za to, co prožíváš. Stydět se přede mnou, odhalit se, ukázat se, říct, jak se doopravdy cítíš. I to znám, milá ženo, taky jsem si uvědomovala pocit studu. Nechtěla jsem ukázat, že to nezvládám, že nejsem tak dokonalá jak bych chtěla, aby mě druzí viděli a vnímali. Rozumím ti, jen si uvědom, jakou daň za to platíš, co vše v sobě skrýváš a bojíš se ukázat a jak dlouho to chceš v sobě držet.

Představ si, jaké by to bylo, vše pustit a být konečně sama sebou. Jaké by to bylo nebát se, co na to řeknou druzí. Jaké by to bylo říkat doopravdy to, co chceš říkat a dělat. Jaké by to bylo být svobodná a autentická. Představ si jaké by to bylo rozletět se volně a svobodně tam, kam tě táhne Tvé srdce a volání Tvé duše. Jedinou překážkou jsou tvé nefunkční vzorce, tebou nastavené hranice a tvá nedůvěra v život.

Nadechni se a vykroč za tím voláním.

Share This