fbpx

Milá ženo,

dnes Ti přináším pár slov podpory a malého zamyšlení v této náročné době. Před rokem jsme ještě prožívaly první lockdown s pocitem určitého odlehčení, zpomalení a uvolnění. Užívaly jsme si v kruhu našich nejbližších první krásné a teplé dny. Teď, po roce, všude kolem sebe vnímám rostoucí napětí, frustraci a zhoršující se rodinné vztahy. Po každém planém slibu na zlepšení situace, který není realizován se propadáme hlouběji a hlouběji do svých stínů a silných emocí.

Toužíš přežít a nezbláznit se z toho, co se teď děje?

 Chceš všechno v klidu “zvládnout”?

Chtěla bys mít plno věcí jinak, cítíš se špatně, neradostně, utápíš se často v minulosti, cítíš samotu, zoufalství, bolest, přemýšlíš nad tím, jak se mít ráda, jak si víc věřit?

Řeknu ti milá ženo, vše tu smí být!

Jaké by to bylo, kdybys to dokázala všechno jen přijmout takové jaké to je, právě teď?

Když přestaneš bojovat, přestaneš se snažit a usilovat, zázraky se můžou začít dít.

Co cítíš? Co to v tobě vyvolává? Jaké to je, když jen spočineš v tom, co cítíš právě teď?

Vše se děje pro naše nejvyšší dobro. To, co je tady právě teď, tu smí být a z nějakého důvodu to teď potřebujeme. Ať už se cítíme jakkoliv, je to tak OK.

My všechny intuitivně víme plno věcí. Víme, co bychom mohly nebo měly dělat. Víme, co by nám asi tak pomohlo. Často víme, co bychom měly změnit ve svém životě.

Gándhí řekl: „Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.“

Může se stát něco, co bychom si ani nedovedly představit. Ve chvíli, kdy si dodáme odvahu a dokážeme vystoupit z toho začarovaného kruhu, z té bezpečné komfortní zóny. Za ní je prostor pro zázraky.

Jenže, tady to přichází: lenost nebo velký strach, že se nám to nepodaří, že to nezvládneme, že to nedokážeme, že na to nemáme a plno důvodů a argumentů, proč to neudělat.

Taky to znám.

Co mi pomáhá je důvěra v život, v Boží načasování. Důvěra, že si vždy zasloužím to nejvyšší dobro, a že se děje vše jen pro moje nejvyšší dobro.

Několik mých osobních tipů, jak zvládnout náročné období

Naše pocity, emoce jsou posvátné a smí tu být.

Díky emocím k nám naše duše neustále a jemně promlouvá.

Děláš si čas naslouchat své duši a svému tělu co ti říká?

Ptáš se někdy, co máš díky této emoci, situaci pochopit?

Dovoluješ si naslouchat s láskou a s otevřeným srdcem?

Každá emoce a situace, když si jí dovolíme přijmout, uctíme jí, poděkujeme jí, vyslechneme jí, převezmeme za ní zodpovědnost, může zase odejít.

Důležité je, pochopit její poselství.

Nic si nevyčítej. Naopak buď k sobě laskavá a ohleduplná, jako k malému miminku. Obejmi se, pohlaď  se a řekni si právě to, co v tu chvíli potřebuješ slyšet.

Svěř se někomu s tím, co prožíváš. Sdílení je velmi léčivé a my ženy ho obzvlášť potřebujeme, abychom si naše nezpracované emoce a bolesti, neukládaly někde v těle.

Představ si ten pocit, jaké by to bylo, kdybys už měla tuto situaci, kterou právě řešíš už vyřešenou.

Jaké by to bylo, cítit vnitřní klid, radost, štěstí, spokojenost a užívat si lehkost bytí, být ve flow a naslouchat svojí intuici.

Ponoř se na chvíli do těchto pocitů a užívej si, že se to může stát, že si to zasloužíš.

Pokud Ti chybí ženské sdílení, připoj se do mé skupiny Uzdrav svou vnitřní bohyni na Facebooku. Sdílíme tu společně to, co potřebujeme a setkáváme se v rámci online ženských kruhů.

Jestli máš cokoliv na srdci nebo na duši a ráda bys to se mnou sdílela soukromě, neváhej se mi ozvat a domluvit si se mnou terapii nebo konzultaci, jsem tu pro Tebe.

Žádná situace ani problém, onemocnění, cokoliv není neřešitelné. Vše má své řešení, jen je někdy zapotřebí se rozhodnout a začít s tím něco dělat.

S láskou Jana

Share This